Orchestr Univerzity Karlovy je Orchestrem měsíce dubna

Orchestr UK je nyní prezentován Evropskou sítí univerzitních orchestrů (European Network of University Orchestras) jako Orchestr měsíce.

Orchestr Univerzity Karlovy, vedený šéfdirigentem Haigem Utidjianem a dirigentkou Kateřinou Maňasovou, má v současnosti přes 50 členů, nadšených amatérských muzikantů z řad českých i zahraničních studentů a čerstvých absolventů. Věnuje se především interpretaci děl světových i českých skladatelů, a to od období baroka až po současnost. V repertoáru nechybí skladby J. S. Bacha, J. Haydna, W. A. Mozarta, L. Beethovena, G. Rossiniho, A. Dvořáka, B. Smetany, J. Suka, B. Martinů, L. Delibese, G. Faurého, F. Poulenca, D. D. Šostakoviče, I. Stravinského či C. Nielsena, které pravidelně uvádí na koncertech v Praze, ale i mimo hlavní město.

Evropská síť univerzitních orchestrů je organizace, která sdružuje více než 130 orchestrů z 16 evropských zemí. Rubrika Orchestr měsíce představuje činnost vybraných členských orchestrů a zároveň nabízí krátké ukázky z jejich koncertů.

Celý článek o historii a aktivitách Orchestru UK najdete na webu organizace.