Ústav pro archeologii FF UK pořádá výstavu fotografií studentky Lucie Novotné s názvem „ArchaeoCentrum pohledem fotografa“

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 10. prosince od 17 hodin ve 3. patře hlavní budovy FF UK. Fotografie vznikly během projektu „ArchaeoCentrum Čechy-Bavorsko, chránit a sdílet společný kulturní prostor“, jehož cílem je zřízení instituce, která bude seznamovat veřejnost se společným kulturním a přírodním dědictvím na území projektu.

Ústav pro archeologii se na projektu podílel uspořádáním řady workshopů a přednášek. Studenti ústavu se zároveň zúčastnili letního pobytu v bavorském Bärnau, kde se pod dohledem zkušených řemeslníků zapojili do stavby dvora Karla IV. za využití středověkých metod. V průběhu projektu byly vedle fotografií vytvořeny výukové karty, archeologické pexeso, pohlednice, pracovní listy a postery, které mají přiblížit archeologii veřejnosti na obou stranách hranice.

Výstava bude k vidění do 10. ledna 2020.

Petr Kukal, mluvčí FF UK