Knihovna FF UK zve na semináře e-learningu (zima 2019/20)

Knihovna FF UK připravuje pro uživatele z řad akademických pracovníků fakulty semináře věnované práci nástroji pro podporu e-learningu Moodle a Adobe Connect. Všechny semináře jsou k naplánovány minimálně ve dvou termínech. Semináře na sebe nijak nenavazují, na každý je třeba přihlásit se zvlášť. Pro účastníky seminářů budou k dispozici notebooky s připojením k internetu. Kapacita jednotlivých seminářů je omezena na 10 osob, z toho důvodu vždy po registraci vyčkejte na e-mail potvrzující vaší přihlášku. Pokud se vám nabízené termíny nehodí, ale rádi byste se zúčastnili, obraťte se na Bc. Helenu Filipovou (helena.filipova2@ff.cuni.cz), pokusíme se vám vyjít vstříc vypsáním dalších termínů nebo osobní konzultací.

Nabídka seminářů:

VŠECHNY SEMINÁŘE SE KONAJÍ V TÝMOVÉ STUDOVNĚ KNIHOVNY JANA PALACHA (HLAVNÍ BUDOVA FF UK, SUTERÉN).

Systém Turnitin: Základy

Na základě Opatření rektora č. 15/2019 Porovnávání textů závěrečných prací a habilitačních prací a jejich ukládání v meziuniverzitních a mezinárodních databázích prací (viz https://cuni.cz/UK-9749.html ) se veškeré závěrečné práce od 1. října 2019 kontrolují kromě dosud používaného systému Thesis nově také nástrojem TurnitinSemináře budou zaměřeny na základní seznámení se se systémem, první přihlášení, vytváření kurzů a úkolů a základní prací ve Feedback studiu.

Datum: pondělí 16. 12. 2019 od 14:00 do 16:00 , registrace ZDE

úterý 14. 1. 2020 od 10:00 do 12:00, registrace ZDE

pondělí 27. 1. 2020 od 14:00 do 16:00, registrace ZDE

Testování v Moodle

Tento seminář je určen pro ty z vás, kteří již nějaké základní zkušenosti s Moodlem máte a nyní plánujete s jeho pomocí studenty testovat. Cílem je seznámení účastníků se základy tvorby testů, nastavení známkování, vkládání různých typů testových otázek a jejich hodnocením.

Seminář bude probíhat na PC formou workshopu (notebooky budou k dispozici).  Pro účely semináře dostanete přístup do cvičného kurzu v Moodle, kde si budete moci tvorbu testů vyzkoušet.

Datum: úterý 10. 12. 2019 od 10:00 do 11:00 Registrace: ZDE

Datum: středa 11. 12. 2019 od 14:30 do 15:30 Registrace: ZDE

Základy Moodle

Tento seminář je určen především pro ty zájemce, kteří s e-learningovým nástrojem Moodle nemají žádné nebo jen minimální zkušenosti a rádi by ho v příštím semestru pro výuku používali. Seznámíme se se základními funkcemi Moodlu, jak tam vytvořit kurz a jak ho strukturovat. Ukážeme si, jaké studijní materiály můžete studentům nasdílet a jak přes Moodle zadávat úkoly.

Seminář bude probíhat na PC formou workshopu (notebooky budou k dispozici). Pro účely semináře dostanete přístup do cvičného kurzu v Moodle, kde si budete moci základní funkce Moodu vyzkoušet.

Datum: středa 22. 1. 2020 od 10:00 do 11:00 Registrace: ZDE

Datum: čtvrtek 30. 1. 2020 od 14:30 do 15:30 Registrace: ZDE

Adobe Connect: Webináře

Na tomto semináři se seznámíme s nástrojem Adobe Connect, který můžete využívat k pořádání online přednášek, tzv. webinářů. Ukážeme si, jak vytvořit konferenční místnost a jak do ní pozvat posluchače. Samozřejmě se také dozvíte, jak samotný webinář zrealizujete a jak ho ovládat.

Seminář bude probíhat na PC formou workshopu (notebooky budou k dispozici).

Datum: čtvrtek 23. 1. 2020 od 14:30 do 15:30 Registrace: ZDE

Datum: středa 29. 1. 2020 od 10:00 do 11:00 Registrace: ZDE