Ústav translatologie FF UK spolupořádá překladatelský maraton

Připravil ho spolek studentů a absolventů PŘETLaK ve spolupráci s Khanovou školou. V knihovně Šporkova paláce proběhne 12. října od 9 do 16 hodin.

Zájemci jej mohou letos poprvé navštívit v prostorách ústavu. Účastníci zde budou z angličtiny do češtiny překládat výuková videa o vzniku animovaných filmů od Pixaru. Během dne se pokusí přeložit všechna videa z cyklu, aby si je následně mohli užít i ti, kteří anglicky nemluví.

Každý účastník maratonu navíc dostane certifikát potvrzující účast. Kapacita knihovny Šporkova paláce je omezená, proto je potřeba se předem přihlásit prostřednictvím formuláře. Akce bude probíhat v učebně s omezeným počtem počítačů, zájemcům je doporučeno přinést si vlastní laptop.

Petr Kukal, mluvčí FF UK