Na Filozofické fakultě UK proběhl workshop evropských hebraistů

Pracovní setkání nazvané Nachmanides Forum 2019 organizovalo Pražské centrum židovských studií FF UK ve spolupráci s Katedrou Blízkého východu FF UK a Ústavem filosofie a religionistiky FF UK.

Workshop na téma výuky hebrejštiny v bakalářských a magisterských programech, jejích úskalí a perspektiv v evropském kontextu, proběhl na FF UK ve dnech 22. – 24. září 2019. Účastnili se jej zástupci 13 evropských univerzit z Amsterdamu, Budapešti, Frankfurtu, Granady, Helsinek, Kyjeva, Krakova, Lovaně, Olomouce, Manchesteru, Paříže, Prahy a Benátek.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti děkana Filozofické fakulty UK doc. Michala Pullmann a velvyslanec státu Izrael v České republice J.E. Daniela Merona. Nejvzácnějším hostem mezi akademiky byla úřadující prezidentka European Association of Jewish Studies, Prof. Elisabeth Hollender.

Petr Kukal, mluvčí FF UK

Newsletter FF UK