FF UK pořádá konferenci o narativitě, na které vystoupí odborníci ze zahraničních univerzit

Mezinárodní konference „Narrativity and Self-Creating Forms: Autopoiesis in Perspective“, která se uskuteční v rámci projektu KREAS, se ve dnech 18.–21. září zúčastní na čtyřicet hostů z celého světa.

Jako řečníci zde vystoupí Axel Hutter (Ludwig-Maximilians-Universität München), Heikki Ikäheimo (UNSW Sydney), David James (The University of Warwick), Ian James (University of Cambridge), Jean-François Kervégan (Université Paris 1), Ladislav Kvasz (Univerzita Karlova), Arto Laitinen (University of Tampere), Arvi Särkelä (University of Lucerne), Pirmin Stekeler-Weithofer (Universität Leipzig) a Benno Zabel (Universität Bonn).

Příspěvky budou věnovány autopoietické neboli sebeutvářející podobě zkušenosti. Zvoleným zřetelem bude narativita, tedy příběhovost, a to nejen v užším smyslu určitého rétorického diskurzu, ale jako forma zkušenosti. Konference se zaměří na zkušenost uměleckou a náboženskou, na otázky autopoietických základů práva, státu a institucí a na analýzu základních pojmů jako jsou sebereflexe, autopoiesis, narativita či vzdělání.

Program bude probíhat v Kampusu Hybernská v místnostech 2D a 3D, a to v anglickém jazyce bez tlumočení.

Petr Kukal, mluvčí FF UK