e-Kniha týdne #11: Celebrating Life Customs Around the World

Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Pro tento týden vybíráme titul Celebrating Life Customs Around the World, který dokumentuje stovky tradic, zvyků a rituálů z celého světa od narození člověka až po jeho smrt. Kniha může být přínosem nejen pro studenty, vyučující a badatele na poli etnologie, ale pro všechny zájemce o folklór ve světě.

Přístup a odkazy

Titul je přístupný na platformě EBSCO eBooks a je možné jej číst on-line v prohlížečích, anebo formou off-line elektronické výpůjčky až na 14 dní na počítačích či v mobilních zařízeních (Android, iOS).

⚠️ Pozor – tento e-book mohou současně číst maximálně 3 uživatelé. Pokud se ke knize hned nedostanete, můžete si knihu snadno zarezervovat a poté budete e-mailem automaticky upozorněni ve chvíli, kdy se titul uvolní.

• Titul lze vyhledat přes celouniverzitní vyhledávač UKAŽ (https://ukaz.cuni.cz) anebo přímo z platformy EBSCO eBooks, přístupem přes Portál elektronických zdrojů. PŘEJÍT.
  • Připomeňte si, jak elektronická výpůjčka funguje v našem názorném videonávodu. PŘEJÍT.
  • Více informací o elektronických zdrojích. PŘEJÍT

Více o titulu[AJ]

This book documents hundreds of customs and traditions practiced in countries outside of the United States, showcasing the diversity of birth, coming-of-age, and death celebrations worldwide. Examines cultural events in the general categories of birth and childhood events, teen and early adulthood milestones, and aging and death customs. Offers primary and cultural document excerpts that are useful for the purposes of meeting Common Core standards. Includes color inserts that help bring the text to life. Features sidebars that present fun facts, interesting anecdotes, and recipes that are often used to celebrate various life-cycle customs in different countries. Provides information ideal for students studying geography, global studies, anthropology, and world cultures