e-Kniha týdne #08: Around the Globe – Rethinking Oral History with Its Protagonists

Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučením tohoto týdne je publikace domácího autora Around the Globe – Rethinking Oral History with Its Protagonists. Publikace přináší rozhovory s třinácti mezinárodními autoritami v disciplíně orální historie. Titul může být přínosem nejen studentům a badatelům historických oborů, ale všem, kteří se ve své vědecké činnosti zabývají reflexí a interpretací dějin.

Více o titulu

Publikace přináší rozhovory s třinácti významnými osobnostmi, které se zabývají orální historií. Profesor Miroslav Vaněk formou interview zaznamenal nejen části životních příběhů těchto osobností, to, jak a proč se začali orální historií zabývat, ale i jejich názory na postavení a význam orální historie v rámci společenských věd. V rozhovorech je reflektováno, jak se vyrovnávají s často kladenou otázkou subjektivity orální historie, zda orální historii považují za obor nebo metodu a jestli je taková klasifikace důležitá. Osobnosti jako David King Dunaway, Ronald Grele, Elizabeth Millwood, Alexander von Plato, Alessandro Portelli, Alistair Thomson, Paul Thompson a další se zároveň zamýšlejí nad budoucností orální historie v době rychle se rozvíjejících technologií i nad možnostmi interpretace orálně historických interview.

Přístup a odkazy

Titul je přístupný na platformě EBSCO eBooks a je možné jej neomezeně číst on-line v prohlížečích, anebo formou off-line elektronické výpůjčky až na 14 dní na počítačích či v mobilních zařízeních (Android, iOS).

• Titul lze vyhledat přes celouniverzitní vyhledávač UKAŽ (https://ukaz.cuni.cz) anebo přímo z platformy EBSCO eBooks, přístupem přes Portál elektronických zdrojů. PŘEJÍT.
  • Záznam titulu. Pozor, nemusí fungovat z počítačů mimo UK. PŘEJÍT.
  • Připomeňte si, jak elektronická výpůjčka funguje v našem názorném videonávodu. PŘEJÍT.
  • Více informací o elektronických zdrojích. PŘEJÍT

Seriál e-Kniha týdne

Seriál Knihovny FF UK e-Kniha týdne můžete pohodlně sledovat na této stránce. Pokud nechcete o žádné doporučení přijít, uložte si stránku do svých záložek, anebo sledujte Facebook Knihovny FF UK.