e-Kniha týdne #07: Information and Society

Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Vybranou e-knihou týdne je tentokrát publikace Information and Society od Michaela K. Bucklanda, která se zhuštěnou a přístupnou formou zabývá informační společností a aspekty, které se jí týkají, mj. problematikou informační exploze a z ní vyplývajícího informačního přehlcení společnosti. Titul může být přínosem zejména pro studenty, pedagogy či badatelé z oborů informačních studií a knihovnictví či sociologie.

Více o titulu

Kniha představuje krátký, neformální výčet naší stále rostoucí závislosti na rozmanitosti zpráv, záznamů, dokumentů a dat, které nás dnes obklopují. Žijeme v informační společnosti, alespoň tak tomu často říkáme. Co to však vlastně znamená? Tento svazek v edici MIT Press Essential Knowledge nabízí stručné a neformální vysvětlení způsobů, jakými jsou informace a společnost propojeny. Jelikož posun od ústní a gestické komunikace k dokumentům a širší využívání dokumentů usnadněné novými technologiemi udělaly naši společnost mimořádně informačně intenzivní, Buckland tak popisuje rostoucí záplavu dat, dokumentů a záznamů, nastiňuje dramatický dlouhodobý růst dokumentů a sleduje vývoj technik, jak se s nimi vypořádat.

Přístup a odkazy

Titul je přístupný na platformě EBSCO eBooks a je možné jej neomezeně číst on-line v prohlížečích, anebo formou off-line elektronické výpůjčky až na 14 dní na počítačích či v mobilních zařízeních (Android, iOS).

• Titul lze vyhledat přes celouniverzitní vyhledávač UKAŽ (https://ukaz.cuni.cz) anebo přímo z platformy EBSCO eBooks, přístupem přes Portál elektronických zdrojů. PŘEJÍT.
  • Záznam titulu. Pozor, nemusí fungovat z počítačů mimo UK. PŘEJÍT.
  • Připomeňte si, jak elektronická výpůjčka funguje v našem názorném videonávodu. PŘEJÍT.
  • Více informací o elektronických zdrojích. PŘEJÍT

Seriál e-Kniha týdne

Seriál Knihovny FF UK e-Kniha týdne můžete pohodlně sledovat na této stránce. Pokud nechcete o žádné doporučení přijít, uložte si stránku do svých záložek, anebo sledujte Facebook Knihovny FF UK.