e-Kniha týdne #06: Cambridge Critical Guides (série)

Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. Doporučením tohoto týdne je série Cambridge Critical Guides. Ta v každém titulu přináší několik pečlivě vybraných esejů předních autorů svého oboru, které se podrobně zabývají jedním vybraným zásadním dílem z dějin filozofie. Série může zaujmout studenty, pedagogy či badatele nejen filozofických oborů.

Přístup a odkazy

Série je přístupná na platformě Cambridge Core a nejpohodlněji se k ní lze dostat přes Portál e-zdrojů (viz níže).

Pozor, série je v rámci Cambridge Core přístupná na UK pouze do pondělí 12. srpna 2019 a poté se podle dat o využití rozhodne, zda bude titul pořízen formou trvalého nákupu (informovali jsme zde). Do pondělí ale máte ještě možnost cokoliv z Cambridge Core stáhnout v plném textu ve formátu PDF či uložit do Kindle či cloudových úložišť.

• Odkaz na Cambridge Core na Portálu elektronických zdrojů (funguje odkudkoliv), pro přístup k sérii využijte vyhledávací políčko. PŘEJÍT
  • Odkaz na celou sérii. Pozor, bude fungovat jen z univerzitních počítačů. PŘEJÍT
  • Více informací o elektronických zdrojích. PŘEJÍT

Více o vybraném titulu Wittgenstein’s Philosophical Investigations (anglicky):

Published in 1953, Wittgenstein’s Philosophical Investigations had a deeply unsettling effect upon our most basic philosophical ideas concerning thought, sensation and language. Its claim that philosophical questions of meaning necessitate a close analysis of the way we use language continues to influence Anglo-American philosophy today. However, its compressed and dialogic prose is not always easy to follow. This collection of essays deepens but also challenges our understanding of the work’s major themes, such as the connection between meaning and use, the nature of concepts, thought and intentionality, and language games. Bringing together leading philosophers and Wittgenstein scholars, it offers a genuinely critical approach and demonstrating Wittgenstein’s relevance for contemporary philosophy. This volume will appeal to readers interested in the later Wittgenstein, in addition to those interested in the philosophy of language, the philosophy of mind, metaphysics and epistemology.

Seriál e-Kniha týdne

Seriál můžete pohodlně sledovat na této stránce. Pokud nechcete o žádné doporučení přijít, uložte si stránku do svých záložek, anebo sledujte Facebook Knihovny FF UK.