e-Kniha týdne #05: Philosophy of Religion

Seriál Knihovny FF UK pravidelně přináší tipy na zajímavé elektronické tituly z nabídky UK. E-knihou tohoto týdne je publikace Philosophy of Religion, která pokrývá všechna tradiční témata filozofie náboženství ve srozumitelné a čtenářsky přístupné formě. Titul může být přínosem (nejen) studentům a badatelům v oboru filozofie a religionistiky, ale i dalších oborů, ve kterých hraje problematika náboženství důležitou roli.

Více o titulu

Náboženská víra nepředstavuje jen abstraktní duševní přesvědčení; zasahuje také do všech aspektů lidského života. Filozofie náboženství Johna Cottinghama nabízí nové pohledy na filozofii náboženství a tvrdí, že oddělená neutralita většiny současných filozofizací může být kontraproduktivní – což nás zatvrzuje vůči vnímavosti potřebné k tomu, aby se některé důležité důkazy staly výtečnými. Tato kniha pokrývá všechny tradiční oblasti problematiky, včetně významu náboženských tvrzení, existence Boha či vztahu mezi náboženstvím a morálkou, jakož i roli duchovní praxe a vlivu náboženské víry na otázky týkající se smyslu života, lidského utrpení a smrtelnosti. Kniha zachovává srozumitelnost a důslednost analytické tradice, ale čerpá také z poznatků z literárních a jiných zdrojů a snaží se zapojit širokou skupinu čtenářů.

Přístup a odkazy

Titul je přístupný na platformě Cambridge Core a nejpohodlněji se k němu lze dostat přes Portál e-zdrojů (viz níže).

⚠️ Pozor, titul je v rámci Cambridge Core přístupná na UK pouze do 12. srpna 2019 a poté se podle dat o využití rozhodne, zda bude titul pořízen formou trvalého nákupu (informovali jsme zde). Do 12. srpna ale máte možnost cokoliv z Cambridge Core stáhnout v plném textu ve formátu PDF či uložit do Kindle či cloudových úložišť.

• Odkaz na Cambridge Core na Portálu elektronických zdrojů (funguje odkudkoliv), pro přístup k sérii využijte vyhledávací políčko. PŘEJÍT
  • Odkaz na záznam titulu. Pozor, bude fungovat jen z univerzitních počítačů. PŘEJÍT
  • Více informací o elektronických zdrojích. PŘEJÍT

Seriál e-Kniha týdne

Seriál můžete pohodlně sledovat na této stránce. Pokud nechcete o žádné doporučení přijít, uložte si stránku do svých záložek, anebo sledujte Facebook Knihovny FF UK.