Filozofická fakulta UK uspořádala v Kampusu Hybernská druhý ročník oslav Mezinárodního dne dětí

Dětskej den, HYBaj sem! probíhal od 31. května do 2. června. Součástí bohatého programu byly také kurzy projektu Hledá se Sofie – Dětská univerzita FF UK.

Na kurzy, které vedou pedagogové z vybraných ústavů a kateder FF UK, mohou rodiče pravidelně přihlašovat děti v rámci letního i zimního semestru. Během letošního minifestivalu měly děti příležitost vyzkoušet pět kurzů. Na nich se dozvěděly, jak se bezpečně pohybovat na internetu, zapojily se do luštění mayských hieroglyfů nebo zjistily, jak vypadají archeologické vykopávky v egyptském Abúsíru.

Na programu bylo dále divadlo, koncerty, cvičení a tvůrčí dílny. Zastřešujícím motivem celého víkendu byl dobročinný pop-up bazar hraček a knížek pro děti, jehož výtěžek věnuje FF UK neziskové organizaci Člověk v tísni na kampaň Zadlužené děti.

Petr Kukal, mluvčí FF UK