63. ročník festivalu Šrámkova Sobotka nabídne literární program i tvůrčí dílny

Festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka se koná od 29. 6. do 6. 7. 2019. Letošním tématem se stal dialog mezi textem a divadlem vetknutý do hesla Na scénu! > podrobnosti

Kromě bohatého literárního programu nabízí festival tvůrčí dílny zaměřené na práci se slovem, které vedou zkušení lektoři z řad umělců a vysokoškolských pedagogů, například básník Petr Váša, překladatelka Kateřina Klabanová či literární historik Erik Gilk. Pro budoucí učitele jsou určeny na didaktiku zaměřené odpolední dílny. Jak se s žáky bavit o divadle poradí Eliška Poláčková, o hodnocení recitace ve školním prostředí promluví Emílie Zámečníková, která byla za svou celoživotní práci s dětmi oceněna i ministrem kultury.

Zájemci o účast, kteří se prokáží potvrzením o prezenčním studiu (bez ohledu na věk a instituci, kde studium probíhá), mohou využít zvýhodněný balíček za 3000 Kč, v jehož ceně  je zahrnuto ubytování, permanentka, dílna dle vlastního výběru a festivalová stravenka, která funguje jako poukázka na zvýhodněnou cenu za obědy a večere v restauraci Pošta. Balíček ušetří více jak třetinu běžné ceny.

Je možné přijet i jen na jednodenní učitelský barcamp (buď jako řečníci, nebo jako pasivní účastníci). Barcamp je letos zaměřený na tvůrčí a výchovnou dramatiku. > podrobnosti

Další informace a přihlášky na webu akce.

program festivalu v PDF