Vydavatelství FF UK se mezi 9.–12. květnem představí na veletrhu Svět knihy

Tituly ze své produkce bude vedle největšího knižního veletrhu v České republice 27. dubna prezentovat také na knižní výstavě Book Me a 8. června na knižním jarmarku Knihex.

Na konci dubna v rámci prodejní knižní výstavy Book Me 2019 proběhne v Kampusu Hybernská prezentace vybrané aktuální české i zahraniční literatury z oblasti hudby, filmu, divadla, tance a fotografie. Výstavu 27. dubna v 19 hodin slavnostně zahájí zvukoprostorová intervence studentů AMU, od 28. do 30. dubna pak bude otevřeno každý den od 11:00 do 20:30 hodin.

Vystaveno bude na tři sta padesát titulů, od zahraničních nakladatelů Routledge, Bloomsbury, Cambridge University Press, Columbia University Press, MIT Press, Oxford University Press, Bärenreiter Verlag, British Film Institute po domácí produkci včetně Vydavatelství FF UK. Knížky si návštěvníci budou moct zakoupit s výraznou slevou.

Tradiční domácí veletrh Svět knihy 2019, jehož tématem je letos Paměť a vzpomínky, se koná na holešovickém Výstavišti a čestným hostem veletrhu jsou země Latinské Ameriky. Mezi novinkami fakultní produkce bude v pravém křídle Průmyslového paláce představen například druhý svazek nové edice Medium S pánem Bohem zazděná. Průvodce pro poustevnice, čapkovská monografie Mirny Šolić In search of a shared expression. Karel Čapek’s travel writing and imaginative geography of Europe, kniha Martina Štefka Kádry rozhodují, ovšem o nomenklatuře ÚV KSČ v období pražského jara či výbor textů o Češích a českých Němcích mezi lety 1880–1948 Jazyk jako fetiš.

Pravidelný letní knižní jarmark nezávislých nakladatelů Knihex se uskuteční v prostoru Kasárna Karlín v centru Prahy a představí tradičně bohatý doprovodný program a autorská čtení. Na stánku Vydavatelství FF UK budou návštěvníky vedle slev čekat také knižní novinky z oblasti Dálného východu.

Aktuální informace o všech akcích i nových a připravovaných titulech Vydavatelství FF UK sledujte na facebookovém profilu a na stránkách e-shopu.