Služba v PC studovně Knihovny Jana Palacha – práce při studiu

Náplň práce:

• služba na pultu služeb v PC studovně Knihovny Jana Palacha
    • přímý kontakt s uživateli knihovny – asistence a zodpovídání uživatelských dotazů spojených s používáním tiskových služeb, počítačů ve studovně a dalších síťových služeb a nástrojů (nastavení Eduroamu, hesel, základní orientace ve vyhledávání v Centrálním katalogu UK, PEZ a UKAŽ).
    • zjišťování technických problémů, samostatná hlášení problémů a komunikace s IT oddělením, aktivní dohled nad řešením nahlášených problémů
    • spoluúčast na plnění odborných úkolů Knihovny FF UK – skenování dokumentů, zpracování digitalizovaných dokumentů aj. (uchazeč bude zaškolen)
  • jeden den v týdnu, orientační pracovní doba 9-19h (konkrétní rozsah domluvou). Nástup možný ihned.

Požadujeme:

• zájemce musí být studentem bakalářského, magisterského nebo doktorského prezenčního studia na FF UK bez překročení standardní doby studia (nutná podmínka)
  • pracovní pozice není vhodná pro zájemce, kteří v nadcházejících 2 semestrech plánují vyjet na studium do zahraničí přes Erasmus či jiné výměnné programy
  • profesionální vystupování, vstřícnost, a trpělivost v kontaktu s uživateli; komunikativnost, systematičnost, schopnost samostatně a iniciativně řešit problémy
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni, další jazyky výhodou
  • počítačová gramotnost (jistota v práci s počítačem, schopnost vyhledávat a hodnotit informace na internetu, schopnost a ochota učit se práci se SW a HW bez předchozích zlušeností)

Výhodou:

• uživatelská znalost Knihovny Jana Palacha a tiskových služeb na FF
  • předešlá zkušenost v práci ve službách

Nabízíme:

• odměna 105 kč/h (hrazeno formou účelového stipendia)
  • na základě domluvy možnost přizpůsobení pracovní doby studijnímu rozvrhu, včetně ohledu na zkouškové období