Uctění památky 17. listopadu na Albertově

UK: Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si letos připomeneme na několika místech v Praze. Největší připomínková setkání, která organizují studenti, se odehrají na Albertově a na Národní třídě. V průběhu celého dne budou probíhat diskuze, koncerty, divadelní představení a vzdělávací program pro širokou veřejnost.

Státní svátek 17. listopadu jako již tradičně nabídne po celé republice mnoho možností, jak uctít památku listopadových událostí roků 1939 a 1989. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentů si připomeneme také na Albertově.

Po pietních aktech u Hlávkovy koleje a v Žitné ulici, kde budou pokládat věnec také členové Studentské rady FF UK, začne kolem 11:30 program na Albertově projevy akademiků a studentů.  V budově děkanátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se mohou návštěvníci zúčastnit panelové diskuse s českými europoslanci na téma Co dál s Evropskou unií a dále také diskuse #dělnícievropskéintegrace s Radkem Špicarem.

Další diskuse připravily studentské spolky. Politologický klub FSV UK představí diskusi Umělci a jejich role v roce 1989. Iniciativa Mladí občané připraví diskusi Sociální bubliny, aneb proč tady dnes spolu všichni souhlasíme.

Účastníci budou moci na Albertově strávit celý den. Občerstvení i posezení bude zajištěno. Ve venkovních prostorách budou vysílány dobové rozhlasové reportáže, které propůjčila Radiotéka Českého rozhlasu. V ulici Albertov budou také k vidění stánky studentských spolků a občanských iniciativ.

Celá událost je součástí Festivalu svobody.

Kontakt:
Michal Zima