Absolventka programu EAST AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES Filozofické fakulty UK získala prestižní Rhodesovo stipendium

Nejstarší a vysoce kompetitivní forma podpory je udělována od roku 1902, a to vynikajícím zahraničním studentům, kteří chtějí studovat na Oxfordské univerzitě.

Kristiana Yao, která ve školním roce 2017/2018, tehdy ještě jako studentka University of Miami, kde svá studia ukončila s vyznamenáním, absolvovala na FF UK semestrální pobyt v rámci programu ECES. Tento interdisciplinární studijní program v anglickém jazyce nabízí zahraničním studentům kurzy v oblasti dějin, kultury a politiky střední Evropy nepřetržitě již od roku 1992.

Rhodesovo stipendium absolventce umožní se během svého dalšího studia věnovat problematice sociálních služeb a zdravotní péče. „Jsme na Kristianu nesmírně hrdí a víme, že si tuto poctu skutečně zasloužila,“ říká Katherine Ford, ředitelka programu East and Central European Studies na FF UK. „Sledujeme akademické pokroky našich absolventů a vždy nás velmi potěší, když se jim podaří získat ceny nebo prestižní stipendia, která jim umožní dále rozvíjet jejich potenciál.“ Ocenění zároveň potvrdilo vysokou kvalitu studentů, kteří pobyt v Praze vnímají jako možnost dále si rozšířit své znalosti a získat nové zkušenosti.