Řecký kulturní týden 16. – 20. října 2018

V r. 2018 slaví pražská neogrecistika dvojí jubileum: 70 let od založení lektorátu novořecké filologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a 10 let od znovuzavedení oboru. Obě výročí si Ústav řeckých a latinských studií FF UK a s ním celá fakulta připomene týdenním festivalem.

V úterý 16. října od 19:30 proběhne v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) koncert tradiční lidové duchovní hudby z různých míst bývalé byzantské říše (Kypr, Thrákie, Konstantinopol aj.) v podání řeckých souborů Chorodia Agiu Georgiu, Qaraba Ensemble a dalších hostů. Koncert se koná za spolupráce Ústavu řeckých a latinských studií FF UK a festivalu Archaion Kallos.

Ve čtvrtek 18. října budou zahájeny Dny řeckého filmu, které potrvají do soboty 20. října a budou situovány do Kina Ponrepo. Kromě zhlédnutí filmových snímků budou mít účastníci možnost hovořit s filmovou producentkou Stellou Theodoraki nebo s prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Animasyros Vassilisem Karamitsanisem. Dny řeckého filmu pořádá Řecké velvyslanectví v Praze s přispěním Ústavu řeckých a latinských studií FF UK, NFA a dalších.

Petr Kukal, mluvčí FF UK

Řecký kulturní týden 2018 – PROGRAM