Pražské centrum židovských studií – mezioborové centrum FF UK pořádá letní školu staré literatury jidiš

Týdenního kurzu, který vede mezinárodně uznávaná odbornice na dané téma, dr. Claudia Rosenzweig z Bar Ilan University v Izraeli, se účastní zájemci z Česka, Maďarska, Ukrajiny, Nizozemí i dalších zemí. Téma je zasazeno především do pražského do kontextu.

Kromě přednášek, seminářů a dalších vzdělávacích formátů je pro účastníky připraven také program tematických exkursí a komentovaných vycházek. Vedle prohlídky Židovského muzea v Praze je to např. návštěva synagogy v Brandýse nad Labem, která byla v letech 2010–2014 zrekonstruována v rámci projektu Deset hvězd – Revitalizace židovských památek v ČR.

Komorní letní škola, která začala v neděli 2. září a potrvá do pátku 7. září 2018, byla podpořena z mezinárodního projektu. V rámci Pražského centra židovských studií je prvním vzdělávacím programem zaměřeným na toto období jidiš literatury.

Petr Kukal, mluvčí FF UK