Služba v Knihovně Celetná (Celetná 20) – práce při studiu

Požadavky:

  • zájemce je studentem oboru psychologie, sociologie či andragogiky
  • zájemce musí být studentem bakalářského, magisterského nebo doktorského prezenčního studia na FF UK bez překročení standardní doby studia (nutná podmínka)
  • pracovní pozice není vhodná pro zájemce, kteří v ak. roku 2018/19 plánují vyjet na studium do zahraničí přes Erasmus či jiné výměnné programy
  • orientační rozsah práce: 1 den v týdnu, 10h služba (konkrétní parametry domluvou); nástup 9 nebo 10/2018 (bude upřesněno)
  • profesionální vystupování, vstřícnost, a trpělivost v kontaktu s uživateli; komunikativnost, systematičnost, schopnost samostatně řešit problémy
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni, další jazyky výhodou
  • počítačová gramotnost (jistota v práci s počítačem, schopnost vyhledávat a hodnotit informace na internetu)

Výhodou:

  • uživatelská znalost Knihovny Celetná a tiskových služeb na FF
  • předešlá zkušenost v práci ve službách

Náplň práce:

  • služba na pultu v knihovně Celetná
    • výpůjční služby
    • přímý kontakt s uživateli knihovny (tj. studenti, pedagogové i širší veřejnost), zodpovídání běžných uživatelských dotazů spojených se službami a s provozem knihovny
    • asistence uživatelům při problémech s tiskem
  • práce s fondem knihovny
    • organizace a značení fondu
    • oprava poškozených knih
    • pomoc při zpracování nových knih

Nabízíme:

  • odměna 105 kč/h (hrazeno formou účelového stipendia)
  • zajímavá pracovní zkušenost v univerzitní knihovně
  • možnost přizpůsobení pracovní doby studijnímu rozvrhu, včetně ohledu na zkouškové období
  • rozsah práce dle domluvy

Stručný motivační dopis posílejte do 17. 9. na adresu petr.schink@ff.cuni.cz. Vybrané zájemce budeme kontaktovat.