[deadline 22. 8. ] Služba v PC studovně Knihovny Jana Palacha – práce při studiu

[deadline 22. 8.] Hledáme studenty Filozofické fakulty UK pro pracovní pozici služby v PC studovně Knihovny Jana Palacha (hlavní budova FF, nám. Jana Palacha 2).

Požadavky:

  • zájemce musí být studentem bakalářského, magisterského nebo doktorského prezenčního studia na FF UK bez překročení standardní doby studia (nutná podmínka)
  • pracovní pozice není vhodná pro zájemce, kteří v ak. roku 2018/19 plánují vyjet na studium do zahraničí přes Erasmus či jiné výměnné programy
  • orientační rozsah práce: 1 den v týdnu, 10h služba (konkrétní parametry domluvou); nástup 9 nebo 10/2018 (bude upřesněno)
  • profesionální vystupování, vstřícnost, a trpělivost v kontaktu s uživateli; komunikativnost, systematičnost, schopnost samostatně řešit problémy
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni, další jazyky výhodou
  • počítačová gramotnost (jistota v práci s počítačem, schopnost vyhledávat a hodnotit informace na internetu, ochota a učenlivost při osvojování práce se SW a HW bez předešlých zkušeností)

Výhodou:

  • uživatelská znalost Knihovny Jana Palacha a tiskových služeb na FF
  • předešlá zkušenost v práci ve službách

Náplň práce:

  • služba na pultu v PC studovně Knihovny Jana Palacha
    • přímý kontakt s uživateli knihovny (tj. studenti, pedagogové i širší veřejnost), zodpovídání běžných uživatelských dotazů spojených se službami poskytovanými ve studovně a s provozem knihovny
    • asistence uživatelům při problémech s tiskem
    • pravidelný kontakt s IT oddělením fakulty, nahlašování technických problémů a průběžný dohled nad jejich řešením
  • plnění průběžných úkolů
    • skenování dokumentů, kontrola kvality skenovaných dokumentů, korektury digitalizovaných knižních obsahů (pozn. nejsou třeba předchozí technické znalosti, zájemce bude zaškolen)

Nabízíme:

  • odměna 105 kč/h (hrazeno formou účelového stipendia)
  • zajímavá pracovní zkušenost v univerzitní knihovně
  • možnost přizpůsobení pracovní doby studijnímu rozvrhu, včetně ohledu na zkouškové období
  • rozsah práce dle domluvy

Stručný motivační dopis posílejte do 22. 8. na adresu tomas.vejvoda@ff.cuni.cz. Vybrané zájemce budeme kontaktovat.