Na Smart Prague Hack Festu studenti využijí data o Praze k inovačním řešením

Studenti středních a vysokých škol se mohou v 3–5členném týmu zúčastnit soutěžního klání, které proběhne 8.–9. června v Pavilonu budoucnosti na Výstavišti Praha. První cenou je 1000 eur; vítězné nápady budou realizovány.

Výzva organizátora:

Máte rádi výzvy? Víte, co byste ve městech chtěli zlepšit? Pojďme dát hlavy dohromady a trochu si zasoutěžit. V rámci akce Legendy totiž pořádáme Smart Prague Hack Fest.

Poskytneme vám zajímavá data o Praze z různých zdrojů a oblastí. Určitě nebudou chybět data o dopravě, ovzduší a další. Na vás bude vymyslet, jak data smysluplně využít. Jaké služby ve městech pomocí těchto dat zlepšit nebo vymyslet nové aplikace, které budou pro občany užitečné.

Smart Prague Hack Fest je otevřený všem mladým talentům, kteří mají nápady a nebojí se je říct nahlas. Uvítáme studenty středních a vysokých škol. Během hackathonu vás budou doprovázet zkušení mentoři, se kterými se budete moci na místě o vašich myšlenkách radit.

Soutěž bude probíhat mezi tříčlennými až pětičlennými týmy. Vítězové se mohou těšit na krásné ceny, které jsme pro ně připravili. Hackathon bude jak SW tak i HW, kde techničtí partneři nabídnou své produkty a součástky.

A víte, co je na Smart Prague Hack Festu nejlepší? Zajímavé nápady se budeme snažit skutečně zrealizovat! Naše městská firma, Operátor ICT, má v Praze na starosti zavádění inovací. Rádi spolupracujeme s mladými lidmi a vítáme mezi nás všechny, kteří se chtějí do zlepšování a modernizování české metropole zapojit. Pokud bude nápad a jeho řešení proveditelné, nic nestojí v cestě se nepokusit ho uvést v život!

Podrobnosti a přihlašovací formuláře jsou k dispozici na webu akce.

Smart Prague Hack Fest má také svoji událost na Facebooku.

organizátoři akce: Operátor ICT, a.s., Magistrát hl. m. Prahy, Asociace virtuální a rozšířené reality


Newsletter FF UK

Newsletter FF UK