Děti a rodiče jsou zváni na oslavu Dne dětí v Kampusu Hybernská

Oslava Dne dětí v Kampusu Hybernská se uskuteční v pátek 1. 6. 2018. Od 14 hodin bude přichystán program, zmrzlina a pro ty úplně nejmenší zbrusu nové pískoviště. Pro ty starší tu od 16 hodin proběhnou ve spolupráci s Dětskou univerzitou FF UK dílny a přednášky. Na dospělé čeká posezení na dvorku u kávy a nakonec hudební pohoštění.

Přijďte s námi oslavit Den dětí a prohlédnout si nové prostory FF UK na adrese Hybernská 4, Praha 1. A nalákejte i kamarády, kteří třeba o Dětské univerzitě FF UK ještě neslyšeli.

Přizvali jsme i kolegy z ostatních fakult UK. Těšit se můžete například na Dětskou univerzitu Přírodovědecké fakulty, kde si budete moci vyzkoušet odlévání trilobitů, nebo na zástupce Fakulty sociálních věd UK, kteří vás naučí třeba to, jak si hrát s imaglee kartami.

Součástí dne bude také stánek SOS dětských vesniček, kde se dozvíte o činnosti této neziskové organizace, vyplníte kvíz a zasoutěžíte si o hezké ceny. Budete mít také možnost přispět na činnost organizace.

Vstup na celou akci i na kurzy je zdarma, ovšem na kurzy je třeba se předem nahlásit na mail zuzana.frantova@ff.cuni.cz.

Program kurzů:

Čeština pod lupou | Mgr. Lucie Chlumská, Ph.D. | 16:00–17:30 | 20 dětí
Jaké je nejčastější české slovo? Používají některá slova častěji muži, nebo ženy? Kde v České republice neuslyšíte nikoho říct vokno? Liší se nějak význam slov statečný a odvážný? Který z českých spisovatelů si oblíbil slovo kočenka? Víte, že na všechny tyto otázky (a mnoho dalších) dokáže snadno a rychle odpovědět Český národní korpus a jeho bezplatné on-line nástroje? Přijďte se poučit i pobavit o češtině jinak a zjistěte, že čeština není jen pravopis!
Jazyky Pána prstenů | Mgr. Jan Bičovský, Ph.D. | 16:00–17:30 | 30 dětí
Jak vznikaly jazyky, kterými se mluví v Pánu prstenů? Proč zní jazyk elfů hudebně, trpaslíci bručí a skřeti chrchlají? A co hobiti – jak vlastně mluvili? A co pan Tolkien – jak k tomu přišel? A byly dřív jeho jazyky, nebo jeho knížky? A co písma jeho národů a nárůdků? Taky vám vyhlížejí povědomě?
Keramická dílna | Mgr. Jana Jiroušková, CSc. + Kristian Česák | 17:00–18:30 | 20 dětí
Keramická dílna je zaměřena na prezentaci kultur, které vyráběly keramiku bez použití hrnčířského kruhu. Účastnící si budou moci zkusit vyrobit jednoduchou nádobu v různých uměleckých stylech.
Odlévání zkamenělin | výtvarná dílna pod vedením Filipa Kazdy | 14:00–18:00
Chcete mít doma svou vlastní zkamenělinu, ale netroufáte si na vlastní pěst kopat v přírodě? Přírodovědci.cz vám pomůžou! V rámci našeho workshopu si můžete vytvořit věrný odlitek trilobita – živočicha, který v dávných dobách obýval naše území. Kromě toho se o něm i o dalších vyhynulých tvorech dozvíte spoustu zajímavých informací.
tvoření | 14:00–18:00
Můžete si u nás malovat a kreslit, co hrdlo ráčí!
Imaglee | 14:00–17:00
Chcete si vyzkoušet hru imaglee, která si vystačí s „pouhými“ kartami, a přitom je úplně jiná, než všechny hry, které jste doposud hráli? Vystačíte si s fantazií a hrát může úplně každý, rodiče i děti!

událost na Facebooku