Novinky a pozvánky z Vydavatelství FF UK

Se začátkem sezóny domácích knižních veletrhů vám přinášíme aktuální novinky z fakultního vydavatelství.

Katalog 2018/2019

Při příležitosti nadcházejícího veletrhu Svět knihy vychází aktualizovaný katalog publikací Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na období 2018/2019. Najdete v něm novinky i připravované tituly v jednotlivých fakultních edicích, novou ediční řadu překladů středověkých textů Medium, či informace o e-knihách a časopisech. Elektronickou verzi katalogu k prohlížení či stažení najdete zde: Katalog 2018/2019 (PDF).

Book Me 2018

Film, hudba, divadlo, fotografie, počítačové hry, vizuální studia – to jsou témata letošního ročníku prodejní výstavy aktuální odborné literatury Book Me, která se koná 26.–28. května v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí. Výstavy se zúčastní jak významní čeští a slovenští nakladatelé odborné literatury (vč. našeho vydavatelství), tak i světové vydavatelské domy jako Routledge nebo Cambridge University Press. Knižní expozici navíc v letošním roce doprovodí prezentace intermediálních děl studentů AMU a ČVUT.

Svět knihy 2018

Tradiční největší domácí veletrh se letos koná ve dnech 10.–13. května opět na holešovickém Výstavišti. Mezi novinkami, které na svém stánku v pravém křídle Průmyslového paláce představí Vydavatelství FF UK, doporučujeme především následující tituly: Jiří Anger: Afekt, výraz, performance o „kinematografii těla“ v dílech Wernera Schroetera či Kennetha Angera, Eva Krásová: Z hlediska smyslu… analyzující dílo francouzského lingvisty Émila Benvenista v kontextu strukturalismu, Mikuláš Pešta: O ozbrojeném boji v západní Evropě mapující levicový terorismus 70. let a Mihad Mujanović: Muslimové, a ne mohamedáni! o kořenech bosňáckého národního hnutí.

Knihex 2018

Už nyní Vás také srdečně zveme na pravidelný letní knižní jarmark nezávislých nakladatelů Knihex, jehož konání letos připadlo na sobotu 16. června. V malebném okolí vily Štvanice na břehu Vltavy se tradičně sejdou nejzajímavější malí nakladatelé nejen z Prahy, výtvarníci či ruční tiskaři a umělci, kteří se postarají o bohatý doprovodný program.

Aktuální informace o nových a připravovaných titulech Vydavatelství FF UK najdete pravidelně na facebookovém profilu a na stránkách e-shopu.

Mgr. Ondřej Sýkora

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy