Den Celoživotního vzdělávání 2018 & Festival absolventů se uskuteční v sobotu 21. dubna v Karolinu

Univerzita Karlova otevírá již popáté historickou budovu Karolina a zve širokou veřejnost na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Součástí akce je i Zlatá promoce pro absolventy roku 1968, jíž se letos prvně zúčastní i absolventi FF UK.Návštěvníci se budou moci seznámit se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, kterou představí všech 17 fakult UK. Konkrétně jde o studijní programy pro středoškolskou mládež, o Juniorskou univerzitu, a semináře Univerzity třetího věku. Na příchozí čeká řada zajímavých přednášek, letos z dílny kolegů z Přírodovědecké fakulty, kteří budou hovořit například o příbuzenských vztazích v přírodě či o tom, jak se na svět dívají geografové.

Připraven je rovněž bohatý doprovodný program. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet první pomoc, ochutnat dobroty z molekulárního baru, děti si budou moci zahrát bojovou hru. Pro všechny jsou pak připraveny prohlídky historických budov Karolina, v dopoledních hodinách proběhne řada přednášek pro středoškoláky či simulované soudní jednání. Program obohatí Městská knihovna hlavního města Prahy.

Akce se uskuteční v sobotu 21. dubna od 10 do 16 hod. v Karolinu, Ovocný trh 3, Praha 1.

Bližší info o programu: Den Celoživotního vzdělávání 2018 & Festival absolventů

DCV_FA_plakat_A4_FB