E-shop FF UK slaví 5 let

Přesně před pěti lety (4. března 2013) spustila Filozofická fakulta UK vlastní internetový obchod. Na adrese e-shop.ff.cuni.cz v té době bylo možné vybírat z více než 500 titulů knih, časopisů a e-publikací především z fakultní produkce. Během uplynulých pěti let fungování vzrostla nabídka dvojnásobně – na více než 1000 jednotlivých titulů, a to díky bohaté vydavatelské aktivitě Vydavatelství FF UK.

Na pestré nabídce publikací z nejrůznějších oborů vyučovaných na FF UK se podílí vedle edic Fontes, Humanitas, Mnemosyne, Trivium a reprezentativní řady Opera facultatis philosophicae zejména ediční řada Varia. Ta v roce 2018 čítá už bezmála 70 svazků, navíc v tištěné i elektronické podobě. Elektronického formátu se dočkala v roce 2015 s přechodem do režimu Open Access i fakultní odborná periodika. Jedinečnost e-shopu tkví i v nabídce titulů menších nebo specifických oborů, jež jsou v běžné knižní distribuci nedostupné.

Mezi nejúspěšnější tituly na e-shopu patří dlouhodobě knihy z oborů historie, egyptologie, literární vědy a lingvistiky – žebříčku nejprodávanějších titulů za uplynulých 5 let vévodí praktická učebnice Jazyk egyptských písařů a souborný svazek literárních studií významného germanisty a překladatele Otokara Fischera. Vedle publikací pak velký zájem doprovází oceněnou počítačovou herní simulaci Československo 38–89: Atentát, jež se v e-shopu začala prodávat v roce 2015 a jež byla letos nahrazena rozšířenou verzí pod názvem Attentat 42.

E-shop FF UK, který by se při příležitosti pětiletého fungování měl dočkat grafického re-designu, nabízí ukázky z knih a vyhledávání jak podle oborů, tak podle jednotlivých edic a periodik. Poskytuje možnost platby kartou, převodem i hotovostí a zaslání běžnou poštou, na dobírku nebo osobní vyzvednutí v Knihovně Jana Palacha. Slevami vychází vstříc jak běžným zákazníkům, tak zejména studentům a zaměstnancům FF UK, kteří se přihlašují standardním jménem a heslem a mají automaticky započtenou slevu 15 % z běžné prodejní ceny.

Už nyní můžete v sekci připravovaných titulů najít zajímavé knihy a časopisy chystané na rok 2018.

Žebříček 10 nejprodávanějších titulů v e-shopu FF UK (2013–2018)

Jazyk egyptských písařů (R. Landgráfová)

Literární studie a stati I, II (O. Fischer)

Židé na Frýdecku a Místecku (D. Baránek)

Egypt v době stavitelů pyramid (J. Krejčí)

Státy západního Balkánu (J. Pelikán, T. Chrobák, J. Rychlík, S. Tumis, O. Vojtěchovský, O. Žíla)

Z Prahy proti Titovi! (O. Vojtěchovský)

Andragogika a vzdělávání dospělých (M. Dvořáková, M. Šerák)

Kacířská univerzita (P. Hlaváček et al.)

Teoreticko-metodologické výhledy současné lingvistiky (E. Lehečková, J. Chromý, eds.)

Básně a místa (J. Hrdlička, K. Soukupová, M. Špína, eds.)

ffuk-banner---eshop2017_update