Dětská univerzita FF UK rozšiřuje program o kurzy zaměřené na bezpečnost na internetu

Na základě velkého zájmu o tradiční přednášky pořádané Ústavem informačních studií a knihovnictví FF UK, mezi které patří například loňská s názvem Nakoukni Youtube pod pokličku nebo letošní Pavoučci na sítiKyberbezpečnost pro digitální benjamínky, jsme se v projektu Hledá se Sofie – Dětská univerzita FF UK rozhodli uspořádat speciální sérii dalších tří přednášek. Ty se se zabývají bezpečným pohybem internetu, úskalími, která je třeba zdolávat, a opatřeními, která je dobré pro surfování bez nebezpečí dodržovat.

Studenti ÚISKu pod vedením doktorky Radky Římanové si připravili následující kurzy:

Co můžu internetu říct?  | čtvrtek 19. 4., určeno pro děti do 11 let

Řidičák na internet aneb Bezpečně a spolehlivě online dálnicí | čtvrtek 24. 5., určeno pro děti 11–14 let

Nebezpečné počítače aneb Jak poznáme kyberšikanu | čtvrtek 7. 6., určeno pro děti 11–15 let

Podrobné informace včetně způsobu přihlášení najdete na webu detskauniverzita.ff.cuni.cz.

Na kterých vypsaných kurzech jsou ještě volná místa?

Předkolumbovská Amerika | pondělí 12. 3., 3.–5. třída ZŠ

Contemporary Female Sculptors  | pondělí 26. 3., 6.–9. třída ZŠ