Univerzita Karlova spouští nový tematický web k oslavě 100. výročí vzniku Československé republiky a představuje doprovodné akce

Univerzita Karlova se jako významná veřejná instituce připojuje k celostátním oslavám 100. výročí vzniku Československa. V souvislosti s tímto významným jubileem a dalšími „osmičkovými“ výročími spustila nové webové stránky. Návštěvníci na nich najdou jak informace o vztahu Univerzity Karlovy k Československé republice, tak přehled doprovodných akcí, které UK v letošním roce ve vztahu k významným výročím pořádá pro veřejnost.  

Univerzita Karlova se rozhodla oslavit 100. výročí od založení Československa několika akcemi. Jednou z nejvýznamnějších bude setkání rektorů prestižních zahraničních univerzit, kteří budou diskutovat o roli univerzit a univerzitního prostředí v Evropě. Na vědecké konferenci k osmičkovým výročím se bude pro změnu hovořit o vybraných tématech novodobých československých a českých dějin. „Cílem těchto akcí je představit Univerzitu Karlovu jako tradiční spolutvůrkyni české státnosti, hrdou nositelku vzdělanosti a podporovatelku svobody a demokratických ideálů,“ uvedl rektor UK Tomáš Zima.

Řada akcí je připravena rovněž pro veřejnost. Zájemci budou moci navštívit výstavy, „prvorepublikový“ festival pod širým nebem, komentované prohlídky, kulaté stoly či přednášky. Na své si přijdou též středoškoláci, pro které bude připraven soutěžní kvíz. Pro nejmenší bude připraven dětský den. „Mezi nejzajímavější akce bude patřit výstava 100 let – 100 předmětů – 100 příběhů, která se uskuteční od května do září v prostorách Karolina a návštěvníci na ní uvidí například Nobelovy ceny Gery a Cala Coriových a Jaroslava Heyrovského či aktovku Jana Palacha“, uvedla Jana Peroutková, projektová manažerka UK.

Webové stránky s informacemi o oslavách na Univerzitě Karlově a hlavních akcích jsou k dispozici na adrese https://uk100.cuni.cz/.

tisková zpráva Univerzity Karlovy [29. ledna 2018, cuni.cz]

 

za správnost:

Mgr. Václav Hájek

tiskový mluvčí UK
Odbor vnějších vztahů
Univerzita Karlova
tel: +420 224 491 248
e-mail:
pr@cuni.cz


Newsletter FF UK

Newsletter FF UK