Studentská rada FF UK pořádá vzpomínkové akce k výročí činu Jana Palacha

Ke 49. výročí činu Jana Palacha připravuje Studentská rada FF UK tradičně několik akcí. V letoším roce jsou připraveny následující:

15. 1. | od 19:00 | Náprstkova 10, Praha 1, Café Kampus
básnický večer Jehly, špičky, sochory a kůly
16. 1. | od 17:00 | u posmrtné masky Jana Palacha na budově Filozofické fakulty UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1
pietní akt

S proslovy vystoupí primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, J. M. rektor UK prof. Tomáš Zima, kancléř VŠE dr. Andrej Tóth, děkanka FF UK doc. Mirjam Friedová, prorektor UK pro vnější vztahy prof. Martin Kovář a místopředseda Studentské rady FF UK Martin Jelínek.

17. 1. | od 19:00 | Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1, místnost 200
panelová diskuse Dubček – Palach – Husák

Proměny společnosti mezi reformami a normalizací. Vystoupí Vítězslav Sommer (ÚSD AV), Petr Blažek (ÚSTR), Kristina Andělová (ÚSD AV) a Matěj Metelec (Alarm). Moderuje Adéla Gjuričová (ÚSD AV).

18. 1. | od 19:00 | Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1, místnost 200
Promítání filmu Žert (1968) na motiv knihy Milana Kundery. Po skončení promítání proběhne u sousoší Dům matky a dům syna pietní akt za ostatní živé pochodně.

událost na Facebooku

Jan Palach – vzpomínkové akce (2018) [plakát]