Bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi FF UK a Filozofickou fakultou (Wen-süe jüan) pekingské univerzity Žen-min

Děkanka FF UK doc. Mirjam Friedová podepsala memorandum o spolupráci mezi Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a Filozofickou fakultou (Wen-süe jüan) pekingské univerzity Žen-min. Stalo se tak u příležitosti návštěvy proděkana prof. Sü Ťien-weje a jeho kolegů, kteří přijeli do Prahy na pozvání FF UK. Prof. Sü se specializuje na starověké čínské písemnictví a společně s prof. Martinem Kernem (Princeton) stojí v čele Mezinárodního centra pro studium starých kultur nedávno založeného při univerzitě Renmin.

Čínští hosté se účastnili semináře pro doktorandy oboru Teorie a dějiny literatur Asie a Afriky. Tématem semináře byla otázka autenticity zachovaných textů starověkého písemnictví a nové trendy ve studiu čínské literatury a literární teorie 20. a 21. století. Během této návštěvy byly také projednány podrobnosti realizace studentských a vědeckých výměn, které jsou plánovány od počátku příštího školního roku.

foto: archiv FF UK