Z minulosti do budoucnosti – od Historického parku Bärnau-Tachov k ArchaeoCentru Čechy-Bavorsko

Spolek Via Carolina – Goldene Straße e. V. ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy pořádali výstavu Z minulosti do budoucnosti – od Historického parku Bärnau-Tachov k ArchaeoCentru Čechy-Bavorsko – regionální identita jako šance pro přeshraniční spolupráci.

Výstava byla věnována historii a současnosti Historického parku Bärnau-Tachov, kde je možno vidět na 30 replik dřevěných staveb od raného do vrcholného středověku. Dominantní stavbou je hrádek typu motte z 11. století. Dále byl prezentován projekt přeshraniční spolupráce č. 78 Archeocentrum Čechy-Bavorsko, chránit a sdílet společný kulturní prostor, ve kterém je projektovým partnerem také FF UK prostřednictvím Ústavu pro archeologii.

ArchaeoCentrum bayern-böhmen

foto: archiv FF UK