Výstava Dvacet let Mezinárodního sinologického centra byla slavnostně zahájena

Vernisáž výstavy Dvacet let Mezinárodního sinologického centra/Hou Hsiao-hsien v Praze proběhla 27. dubna 2017 ve foyer hlavní budovy Filozofické fakulty UK. Výstava zde bude k vidění do konce května 2017. Spolu s mezinárodní konferencí Taiwan Cinema and Cultural Dynamics a přehlídkou filmů režiséra Hou Hsiao-hsiena v kině Ponrepo je součástí doprovodných akcí k výročí Centra.

Výstava přibližuje působení Mezinárodního sinologického centra Chiang Ching-kuovy nadace při Univerzitě Karlově, které bylo založeno v roce 1997, a dále se zaměřuje na dílo režiséra Hou Hsiao-hsiena (City of Sadness, Millenium Mambo, Assassin) a spisovatelky a scenáristky Chu Tien-wen v širším kontextu historie taiwanského filmu.

foto: archiv FF UK