FF UK na Dni českých a slovenských studií ve Velké Británii

Katedra ruských a slovanských studií univerzity v britském Sheffieldu uspořádala další z pravidelných setkání britských bohemistů a badatelů v oboru českých a slovenských studií. Učitelé a lektoři z pěti univerzit (Sheffield, Londýn, Oxford, Bristol, Glasgow) informovali o své výuku češtiny a diskutovali o současné situaci a vývoji v oborech, do kterých české studie ve Velké Británii spadají (lingvistika, literatura, dějiny, sociální vědy atd.).

V průběhu programu představilo své práce několik postgraduálních studentů a vystoupili dva slovenští spisovatelé s ukázkami ze své tvorby. Na setkání byli přizváni i účastníci z  Univerzity Karlovy (doc. Bozděchová z FF UK a dr. Štěpáník z PedF UK), kteří představili domovská bohemistická pracoviště a nastínili možnosti užší spolupráce s britskými univerzitami.

Kromě vzájemné výměny studentů a vyučujících (např. v rámci programu Erasmus apod.) a společných výzkumných projektů bude britským bohemistům poskytnut (a ve spolupráci s českou ambasádou v Londýně zaslán) knižní dar Univerzity Karlovy, zahrnující publikace z produkce Vydavatelství FF UK a Karolinum.