Proběhlo slavnostní zakončení Juniorské univerzity. Přednáška FF UK představila život a práci archeologů

Univerzita Karlova pořádala druhý ročník Juniorské univerzity. Studenti středních škol si mohli vybrat humanitně-společenské nebo přírodovědně-lékařské zaměření přednášek. Slavnostní zakončení spojené s prohlídkou Karolina – historického sídla Univerzity Karlovy proběhlo 15. prosince 2016.

Přednáška doc. Miroslava Popelky (Ústav pro archeologii FF UK) přispěla do humanitně-společenské sekce programu. Účastníci nahlédli do dobrodružného světa archeologie, dozvěděli se, co to vlastně archeologie je, jak se stát archeologem a jak vypadá jeho práce.

Podrobnosti o projektu a fotogalerie je k dispozici na webu Juniorské univerzity.