FF UK uzavřela dohodu o spolupráci se Symbiosis International University z indické Púny

Dne 11. července 2016 navštívila FF UK dr. Vidja Jéravdékarová, ředitelka Symbiosis Society zahrnující Symbiosis International University, jednu z nejlépe hodnocených nestátních univerzit v Indii. Během své návštěvy podepsala dohodu o spolupráci s FF UK, která umožní výměnné pobyty studentů i spolupráci v pedagogické a výzkumné oblasti.

Jedná se o první mezifakultní smlouvu FF UK s indickou univerzitou. Její uzavření podtrhuje význam, který FF UK přikládá přímé spolupráci s ekonomicky rostoucím strategickým regionem jižní Asie. Dík v tomto směru patří především prof. Jaroslavu Vackovi a bývalému velvyslanci Indie v Praze, J. E. D. P. Šrívástavovi, jejichž jednání na počátku této spolupráce stálo.

foto: archiv FF UK