Ruská novinářka Žanna Němcovová vystoupí jako host debaty Média jako zbraň

Chcete vědět, jak vypadá propaganda v Rusku? Jaké informace se dostávají k občanům z televize a internetu? Přijďte na film a debatu s Žannou Němcovovou, ruskou novinářkou, dcerou vloni zavražděného opozičního politika Borise Němcova.

Žanna Němcovová je ruská novinářka a aktivistka, dcera zavražděného ruského opozičního lídra Borise Němcova. Od smrti svého otce v roce 2015 žije Žanna v Německu, kde pracuje jako reportérka a moderátorka zpravodajství pro redakci Deutsche Welle v Bonnu. Založila Nadaci Borise Němcova, která podporuje rozvoj Ruska jako „civilizovaného a prosperujícího státu“. Žanna je nositelkou polské Ceny Solidarity, letos v březnu převzala z rukou amerického ministra zahraničí Johna Kerryho cenu „International Woman of Courage Award“. Její kniha Wake Up Russia (Probudit Rusko) byla publikována v Německu v únoru letošního roku.

Přednáška Média jako zbraň se koná ve středu 11. 5. od 18.00 v Modré posluchárně (Celetná 20).

Organizuje Prague Civil Society Centre ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Východoevropským klubem.

Debata proběhne v angličtině s českým překladem.

Vstup volný.

událost na Facebooku