Iberoamerickou cenu letos obdržela studentka hispanistiky Veronika Stašová

Výsledky jednadvacátého ročníku soutěže o nejlepší studentskou práci se vztahem k Latinské Americe či Pyrenejskému poloostrovu byly vyhlášeny v reprezentačních prostorách Vlasteneckého sálu Univerzity Karlovy 16. března 2016. Nejvyšší ocenění Premio Iberoamericano získala Veronika Stašová, studentka hispanistiky na FF UK. Oceněna byla za práci Rosalía de Castro a její poezie o životě a smrti, která pojednává o tvorbě galicijské básnířky Rosalíe de Castro.

Druhé místo obsadila Zlata Pospíchalová (MUNI) za práci Lingvistické kontakty v Pouzu věnující se jazykovému odkazu emigrace do města Pozuzo v Peru a třetí Katarína Šulagová byla oceněna za téma emigrace a exilu ve vybraných povídkách Josého Rodriguese Miguéise (rovněž MUNI).

Soutěž pořádali zástupci diplomatických misí iberoamerických zemí akreditovaných v České republice. Porota vybírala z 20 přihlášených textů.

Iberoamerická cena se udílí od roku 1994 a je jedinou svého druhu v Evropě.

celý článek: Iberoamerickou cenu letos obdržela studentka hispanistiky Veronika Stašová [iforum.cuni.cz, 16. března 2016]