FF UK podporuje dobrovolníky zapojené do pomoci uprchlíkům

V úterý 8. března 2016 se paní děkanka Friedová setkala s dobrovolníky a dobrovolnicemi zapojenými do pomoci uprchlíkům, aby společně hledali způsob, jakým by fakulta mohla práci dobrovolníků systematicky podporovat. Studenti FF UK jsou nejčastěji zapojeni do pomoci na pražském hlavním nádraží, organizují individuální výjezdy na Balkán a navštěvují česká detenční centra.

FF UK si nesmírně váží práce těchto dobrovolníků a je připravena jim v rámci svých finančních možností pomoci. Znovu vyzývá všechny dobrovolnické iniciativy i jednotlivce, kteří se nemohli na schůzku dostavit, aby dali mluvčí FF UK Ině Píšové vědět, v čem jsou zapojeni a jak by jim fakulta mohla pomoci.

Fakulta je hrdá na studenty, kteří mnohdy na vlastní náklady pracují v alarmujících podmínkách uprchlických táborů na Balkáně, kteří drží nepřetržité služby na pražském hlavním nádraží a pokoušejí se zlepšovat podmínky v českých detencích.

Dejte nám vědět, co děláte, a my najdeme způsob, jak vás podpořit.

kontaktní osoby:

Ina Píšová