Prof. Jan Čermák obdržel Cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

Cena byla prof. Čermákovi udělena za mimořádné výsledky výzkumu v anglické historické lingvistice a filologii, zejména v oboru staré, střední a rané moderní angličtině a literatuře staroanglického (700–1100) a středoanglického období (1100–1500). V rámci předání ceny byl také vyzdvižen přínos Čermákovy Kalevaly. Prof. Čermák působí na Ústavu anglického jazyka a didaktiky FF UK.

Ceny MŠMT udělované v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2015 předala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch předali 1. prosince 2015 v prostorách Senátu Parlamentu ČR.

Cena ministryně školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

Uděluje se od roku 1991, v současné podobě od roku 2009, za konkrétní mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, kterých bylo dosaženo za posledních pět let na základě podpory poskytnuté Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Ministryně předala ceny vědcům a studentům za rok 2015 [1. prosince 2015, msmt.cz]