Prezident Zeman se setkal se studenty češtiny v Baku

Při oficiální návštěvě Ázerbájdžánu se prezident republiky Miloš Zeman setkal se studenty Bakuské státní univerzity (Baku State Univerzity), s níž má Univerzita Karlova dohodu o spolupráci, a se studenty češtiny z Bakuské slovanské univerzity (Baku Slavic University, BSU). S BSU spolupracuje Centrum ázerbajdžánských a kaspických studií FF UK, založené z iniciativy ázerbájdžánské strany.

Během návštěvy prezidenta v Baku byl předán Českému centru Bakuské slovanské univerzity knižní dar Filozofické fakulty UK; studentům češtiny jsou určeny učebnice českého jazyka a jejich učitelům bohemistické a didaktické práce (autorů především z Ústavu bohemistických studií a Ústavu českého jazyka a teorie komunikace), které vydalo nakladatelství Karolinum a vydavatelství FF UK.