Sbírka na expedici byla úspěšná, na podzim studenti vyrazí do Uzbekistánu

Na archeologický výzkum studentů z Ústavu pro klasickou archeologii FF UK se podařilo v rámci crowdfundingu vybrat dostatek financí. Johana Tlustá a Jakub Havlík se v září vypraví odhalovat tajemství starověké Baktrie.

Studenti v květnu 2015 spustili na českém crowdfundingovém serveru projekt Archeologické dobrodružství v Baktrii. Dnes přišla všem „startérům“ zpráva, že projekt dosáhl cílové částky a byl úspěšný.

Několik studentů archeologie se díky štědrosti dárců bude moci na podzim vypravit do stepí jižního Uzbekistánu a prozkoumat dosud nejasné období přechodu mezi dobou bronzovou a železnou v této oblasti.

Podrobné informace o expedici jsou k dispozici na stránkách projektu a na facebookovém profilu Česká archeologická expedice v Uzbekistánu.