Svět knihy 2015: divadelní představení arabistů, stánek Vydavatelství FF UK a nové publikace

Vydavatelství FF UK

V rámci veletrhu představí svoji produkci Vydavatelství FF UK, jehož stánek bude umístěn v pravém křídle Veletržního paláce (P602).

Ústav Blízkého východu a Afriky FF UK

Čestným hostem letošního ročníku Světa knihy je Egypt. Některé přednášky a besedy spoluorganizují vyučující a studenti oboru arabistika. Akce věnované egyptské tematice si můžete prohlédnout ve výtahu z programu.

V rámci přehlídky Svět knihy na jevišti vystoupí i studentské Arabské nedivadlo (ÚBvA FF UK).

Egypt na jevišti

Naprostou lahůdku letošní Svět knihy na jevišti servíruje na závěr v rámci samotného veletrhu přímo na veletrhu. Studenti arabistiky, kteří před třemi lety založili při Ústavu Blízkého východu a Afriky na FF UK Arabské nedivadlo, ve Velkém sále zahrají v sobotu 16. května dramatizaci románu egyptského nobelisty Nagíba Mahfouze Skandál v Káhiře. Jde o napínavý příběh s téměř detektivní zápletkou z Káhiry 30. let 20. století v arabštině s českými titulky.

sk2015.svetknihy.cz

Nakladatelství Karolinum

Nakladatelství Univerzity Karlovy uvede v rámci veletrhu Svět knihy dvě nové exkluzivní publikace: Filozofové dělají revoluci od historika Josefa Petráně a Barokní architektura v Čechách od Richarda Biegla (ředitel Ústavu pro dějiny umění FF UK), Petra Macka (vyučující Ústavu pro dějiny umění FF UK), Jakuba Bachtíka (historik umění) a kolektivu.

Autogramiády autorů obou publikací proběhnou na stánku Nakladatelství Karolinum v pátek 15. 5. (v 15:00 prof. Petráň; v 17:00 dr. Biegel, dr. Macek a Mgr. Bachtík).

Anotace publikací jsou k dispozici v tiskové zprávě (UK, 11. května 2015).

21. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2015

Čestný host: EGYPT

Témata:
Fotografie a kniha
Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře
Literární diaspora a Češi ve světě

Otevírací doba:
čtvrtek–sobota, 14.–16. května, 9:30–19:00