UK oslavila 25 let spolupráce s Univerzitou v Heidelbergu

Univerzita Karlova si připomíná 25 let úspěšné spolupráce s německou Univerzitou v Heidelbergu. V rámci oslav, kterých se účastní nejvyšší představitelé obou univerzit, se hovoří o rozvoji a prohloubení vzájemné spolupráce. Při této příležitosti byla podepsána aktualizovaná dohoda o spolupráci.

FF UK s Univerzitou v Heidelbergu dlouhodobě spolupracuje (egyptologie, asijská studia, tibetologie, indologie, historie, lingvistika, německá studia).

Univerzita v Heidelbergu je nejstarší univerzitou v Německu a jednou z nejstarších v Evropě. Byla založena v roce 1386. Kontakty pražské a heidelberské univerzity sahají až do středověku a obě univerzity významným způsobem spolupracovaly až do poloviny 20. století.

Celá zpráva: UK oslavila 25 let spolupráce s Univerzitou v Heidelbergu [cuni.cz]