Oborový žebříček QS: devět oborů Univerzity Karlovy poprvé v první dvoustovce

Univerzita Karlova se přiblížila ke špičce světových vysokých škol. V nejnovějším vydání žebříčku sestavovaném podle oborů britskou společností Quacquarelli Symonds (QS) se mezi nejlepšími světovými institucemi umístilo hned 15 oborů Univerzity Karlovy, do první dvoustovky přitom proniklo hned devět z nich.

Geografie vyučovaná na Přírodovědecké fakultě se stejně jako vloni umístila v první stovce. Do elitního dvoustého místa se dále umístily obory: Anglický jazyk a literatura, Historie, Lingvistika, Filozofie, Matematika, Farmacie a farmakologie, Moderní jazykyEkonomie a ekonometrie.  Téměř ve všech oborech se Univerzita Karlova posunula do vyšší skupiny, resp. obhájila loňské umístění.

celá zpráva: Oborový žebříček QS: devět oborů Univerzity Karlovy poprvé v první dvoustovce [cuni.cz, 29. 4. 2015]