Dají se předpovědět výsledky voleb?

Katedra sociologie FF UK zve na přednášku Dr. Stephena Fishera z Oxfordské univerzity. Dr. Fisher se specializuje na politickou sociologii a jeho přednáška „The role of election forecasting in the UK“ se bude zabývat předvolebními průzkumy a volebními prognózami ve Velké Británii, jejich rolí ve společnosti a úlohou médií.

Dr. Steve Fisher, který se specializuje na politickou sociologii, vyvinul metodu pro prognózování volebních výsledků ve Velké Británii. Jeho model byl využíván v BBC a mimo akademické prostředí je citován například novinami the Independent.

Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Dr. Fishera můžete sledovat na Twitteru, podívat se na jeho blog nebo na stránky electionsetc.com.

Přednáška se uskuteční v pondělí 13. dubna 2015, 11:00–12:30, m. č. 301 v hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 2).

____________________________________________________________________

The department of Sociology cordially invites you to a lecture by Dr. Stephen Fisher.

Dr. Fisher teaches political sociology at University of Oxford. His lecture at Charles University will focus on pre-election polls and election forecasting in the UK as well as on their role in the society and the role of media.

The lecture will take place in room number 301.

Discussion will follow.

Microsoft Word - Fisher pozvanka.docxFisher pozvanka_eng