Blíží se třetí Izraelský týden na Univerzitě Karlově

Pražské centrum židovských studií FF UK srdečně zve na třetí Izraelský týden na Univerzitě Karlově, který proběhne 27. dubna–3. května 2015.

Letos v Praze přivítáme například prominentního izraelského historika Yoava Gelbera, který prosloví přednášku s názvem Is Zionism Colonialism?

Pozvání přijal také americký profesor Gabriel Noah Brahm z Northern Michigan University, který představí nedávno vydanou publikaci The Case Against Academic Boycotts of Israel, jíž je spoluautorem.

Součástí programu budou již tradičně přednášky a debaty významných českých akademiků, diplomatů, publicistů a umělců.

Zmínit lze například debatu na téma: Kulturní bojkot Izraele: Cui bono? nebo Současné perspektivy evropských Židů: alija, asimilace, antisemitismus?, v níž přislíbil účast izraelský velvyslanec J. E. Gary Koren.

Přednášku na téma Izraelsko-palestinský konflikt v architektuře a designu prosloví Daniel Ziss. Stejně jako minulý rok se můžeme těšit na iniciativu studentů hebraistiky FF UK, kteří představí výsledky svého aktuálního průzkumu: Co si myslíme, že víme: Izrael očima současné české společnosti.

Mezi dalšími přednášejícími uslyšíte například blízkovýchodní analytičku Irenu Kalhousovou s příspěvkem: Spojenec nebo pária? Izraelské volby z pohledu mezinárodního společenství, kulturního antropologa a etnologa Zbyňka Taranta na téma Reflexe Mnichovské dohody a druhé republiky očima židovského tisku v Palestině či Lenu Aravu Novotnou, která vystoupí s příspěvkem Od antisemitismu k antisionismu: Československo po roce 1948.

Vstup je volný. Těšíme se na vaši účast!

Pro více informací sledujte webové a facebookové stránky akce nebo pište na marcela.zoufala@ff.cuni.cz.