Projekt Dáme práci propojuje zájemce o práci a zaměstnavatele

Mezinárodní projekt Dáme práci propojí zájemce o práci a zaměstnavatele a je dostupný z každého webového prohlížeče. Cílovou skupinou projektu jsou jak ohrožené skupiny na trhu práce (absolventi, matky a otcové po rodičovské dovolené, lidé starší 50 let), tak samotní zaměstnavatelé. Jádrem nápadu byl návrh a vývoj platformy propojení nezaměstnaných s poskytovateli přímých nabídek práce.

„Vylepšuje párování nabídek a poptávek pomocí sémantických postupů. Zájemci o práci tak mají větší šanci, že dostanou přednostně ty nabídky, které jsou pro ně relevantní a hlavně jsou v místě, kde žijí. Získají také nabídku podobných pozic a nemusejí se zdlouhavě probírat desítkami nerelevantních nabídek a ztrácet čas i odhodlání,“ říká Josef Šlerka, vedoucí Studia nových médií na FF UK.

Projekt financovaný z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost ESF ČR, vznikl ve spolupráci Univerzity Karlovy v Praze, nizozemské Univerzity v Tilburgu a Národní irské univerzity v Galwayi.

Dáme práci? [iforum.cuni.cz, 13. března 2015]