V boji o Iberoamerickou cenu uspěli i dva studenti UK

Studenti UK Pavel Šára a Vít Pokorný uspěli v dalším ročníku soutěže o Iberoamerickou cenu. Vyhlášení autorů nejlepších studentských prací se vztahem k Latinské Americe či Pyrenejskému poloostrovu se uskutečnilo v reprezentačních prostorách Vlasteneckého sálu UK ve čtvrtek 19. března.

Nejvyšší ocenění Premio Iberoamericano za práci Jsem snad zodpovědný za svého bratra? Kain podle Saramanga: Přerod biblického antihrdiny v literárního hrdinu získala Barbora Kosinová z Masarykovy univerzity v Brně.

Dílo Pavla Šáry z Fakulty sociálních věd UK Státní převrat v Guatemale v roce 1954: Motivy a strategie Spojených států se stalo druhou nejúspěšnější prací roku. Na třetím místě se umístil student Filozofické fakulty UK Vít Pokorný s prací Unamuno a Republika intelektuálů.

V boji o Iberoamerickou cenu uspěli i dva studenti UK [iforum.cuni.cz, 20. března 2015]