Prof. Rychlík získal významná ocenění

Prof. Jan Rychlík, vedoucí Semináře soudobých dějin na Ústavu českých dějin, absolvoval v minulém týdnu významný pobyt v Bulharsku a Makedonii. 5. listopadu mu byl slavnostně udělen titul doctor honoris causa Univerzitou sv. Klimenta Ochridského v Sofii, kde rovněž obdržel rozhodnutím tamější akademické rady pamětní zlatou medaili univerzity s modrou stuhou. V rámci této cesty prof. Rychlík ve Skopje veřejně prezentoval makedonskou verzi knihy Dějiny Česka (Istorija na Češka), jejímž je spoluautorem. Stalo se tak za přítomnosti diplomatických zástupců České a Slovenské republiky, Maďarska, Polska a prezidenta Republiky Makedonie Ďžordje Ivanova.

Prof. Jan Rychlík se stal čestným doktorem Univerzity sv. Klimenta Ochridského v Sofii [uni-sofia.bg, 6. 11. 2014]

Dějiny České republiky v makedonštině [vecer.mk, 4. 11. 2014]