Letní škola FF UK zabavila a poučila třicet dětí

Tři desítky dětí ve věku od 8 do 12 let se zúčastnily prázdninové Sofiiny letní školy, kterou pořádala Filozofická fakulta UK. Malí „badatelé“ se dozvěděli, jak se staví pyramidy, co obnáší práce archeologů nebo jak se dělá rádio.

Sofiina letní škola probíhala od 11. do 13. srpna a volně navázala na projekt Hledá se Sofie, který už druhým rokem představuje nejmladší generaci univerzitní prostředí jako inspirativní místo, které je prostorem pro poznávání světa a přemýšlení. Pro spolupráci se povedlo získat nejenom zaměstnance Filozofické fakulty UK, ale i pracovníky Národního filmového archivu, neziskové společnosti Archaia či Rádia Junior. Na jedno dopoledne se účastníků ujali i kolegové z Přírodovědecké fakulty UK, kteří na konci srpna výměnou „získají“ pro malé přírodovědce program v Karolinu.

Od zimního semestru 2014/2015 se na jednotlivé kurzy Dětské univerzity FF UK přihlašuje zvlášť. Program a podmínky účasti jsou zveřejněny na stránkách projektu.

Některé děti chodí na fakultu i v létě. Prostě je to baví [iforum. cz, 15. srpna 2014]